تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6

تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6

رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 و به صورت جامع‌تر انجام کلیه تعمیرات همه محصولات اپل نیازمند تکنسین‌های مسلط به گوشی‌های آیفون و ابزار‌های به روز است. هدف از نگارش این مقاله دادن اطلاعات لازم برای تعمیر بخش‌های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری گوشی‌ آیفون جهت حل مشکل no service در آیفون 6 است.

صاحبان دستگاه‌های اپل به ویژه آیفون، برای انجام تعمیر آیفون به زحمت زیادی می‌افتند. این موضوع بیشتر به دلیل نبودن نمایندگی رسمی شرکت اپل و انتخاب مکان نامناسب برای تعمیر آیفون رخ می‌دهد.

تعمیر قطعات آیفون مثل هر برند دیگری کاملاً تخصصی و پیشرفته است. درنتیجه بدیهی است که نیاز به افراد متخصص در این حوزه دارد. از طرفی این نوع تعمیرات باید با گارانتی گوشی موبایل همراه باشد تا مشتری را از پرداخت هزینه‌های سنگین معاف کند.

در شعب مختلف فروشگاه ما از جوانان متخصص در امر تعمیر گوشی استفاده شده است. همچنین تمامی قطعاتی که در روند تعمیر گوشی آیفون شما جایگزین می‌شوند؛ کاملا اورجینال هستند. به علاوه ما کارکرد قطعه ارائه شده به شما را گارانتی می‌کنیم.

شایان ذکر است نرخ ارائه خدمات مراکز ما بر اساس مصوب اتحادیه تعمیرکاران است. به علاوه در نظر داشته باشید که گاها هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید از این نرخ مصوب شده کم‌تر است. هدف اصلی گروه ما این است که بهترین خدمات را به شما کاربران گوشی آیفون ارائه دهد.

همچنین شما می‌توانید برای خرید لوازم جانبی و گوشی موبایل با هر برندی به شعب ما مراجعه کنید. همکاران ما بر اساس امکانات و بودجه مد نظر شما بهترین گوشی تلفن همراه را به شما معرفی می‌کنند.

مشکل آنتن دهی آیفون 6 اپل

پیش از اینکه در رابطه با روش‌های تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 صحبت کنیم بهتر است کمی در مورد ماهیت این مشکل و نحوه و علت ایجاد آن کمی صحبت کنیم. یکی از مشکلات شایع آیفون‌ها گیر کردن آیفون روی Searching  شبکه است.

این مشکل درواقع مربوط به گیر کردن آنتن گوشی در حالت Searching است. در این حالت گوشی در پیدا کردن و اتصال به شبکه سیم کارت دچار مشکل می‌شد و دائما عبارت Searching در گوشه سمت چپ و فوقانی صفحه نمایش آیفون قابل خواهد بود.

اما مشکل آنتن دهی آیفون 6 به شیوه دیگری نیز نمایان می‌شود. در آیفون 6 اغلب عبارت No Service که نشان دهنده عدم سرویس گیری است در گوشه سمت چپ و فوقانی صفحه دستگاه پدیدار می‌شود.

کاربرانی که با این مشکل رو به رو هستند در قدم اول بهتر است از سالم بودن سیم کارت خود، رجیستر و فعال بودن آیفون و آنلاک بودن دستگاه مطمئن شوند. همچنین بهتر است سیم کارت خود را در گوشی‎‌های دیگر نیز استفاده کنند.

نکته مهم در تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6

گاها این مشکل می‌تواند از سیم کارت یا اپراتور آن و حتی شاید منطقه‌ای که در آن هستید باشد. اگر از سالم بودن کارکرد سیم کارت خود و اپراتور آن مطمعن هستید؛ باید به سراغ عیب یابی، تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 برویم.

با سرویس و خدماتی که شعب ما در راستای تعمیر آیفون اپل ارائه می‌کند می‌توانید نسبت به تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 خود با صرف کمترین هزینه و طی کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام کنید.

با مراجعه به یکی از شعب امداد موبایل تکنسین بخش تعمیر گوشی موبایل آیفون 6 شما را عیب یابی می‌کند. این فرآیند بدون در خواست وجه و کاملا رایگان انجام می‌شود. بعد از اتمام عیب یابی اطلاعات لازم مانند نحوه تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 و هزینه و زمان مورد نیاز را برای شما توضیح می‌دهند.

تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6

 

تعمیر و حل مشکل no service در آیفون 6 با تدابیر نرم افزاری

عموما در 90 درصد مواقع زمانی که آیفون 6 اپل با اختلال در آنتن دهی مواجه می‌شود منشاء آن مشکلات سخت افزاری است و به بیس باند دستگاه ارتباط دارد. در مقابل در برخی مواقع محدود نیز احتمال دارد که مشکل به باگ‌های نرم افزاری هم مرتبط باشد و با دیباگ کردن نرم افزاری بتوان نسبت به رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 شما اقدام کرد.

بهتر است نظر اساسی و اصلی این قسمت را تکنسین‌های خبره حوزه تعمیرات آیفون اپل در زمان عیب یابی بدهد. چرا که دیباگ کردن مشکلات نرم افزاری از عهده هر کسی بر نمی‌آید.

اگر تکنسین بخش تعمیرات موبایل با  راه حل‌های نرم افزاری و دیباگ کردن آن‌ها نتوانست اقدام به تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 کند؛ باید به سراغ تعمیر و گاها تعویض بخش‌های سخت افزاری این گوشی برویم.

جالب است بدانید که تعمیر No Service و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6  از رایج‌ترین تعمیرات آیفون 6 اپل است و در شعب مرکز تعمیرات ما در طول هفته ده ها مورد این چنینی برای تعمیر ارائه می‌شود.

در نتیجه در قدم اول برای تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 ابتدا از تدابیر و راه حل‌های نرم افزاری استفاده کنید و در صورتی که این راه حل‌ها مشکل موبایل شما را برطرف نکردند، به فکر تعمیرات سخت افزاری باشید.

 

راه حل های نرم افزاری رفع مشکل رایج آنتن در آیفون 6

اگر با مشکل رایج عدم آنتن دهی در آیفون 6 مواجه شده‌اید به ترتیب از راه حل‌هایی که در این بخش معرفی می‌کنیم با هدف رفع مشکل به وجود آمده استفاده کنید. اگر مشکل آیفون 6 شما با این روش‌ها حل نشد، مطمئنا باید از تعمیرات سخت افزاری برای رفع این مشکل استفاده کنید. راه حل‌های نرم افزاری موجود برای رفع مشکل از دست رفتن آنتن گوشی اپل به شرح زیر است:

 

اطمینان از لاک نبودن آیفون

در اولین قدم مطمئن شوید که آیفون شما لاک نیست و تحت قرارداد با اپراتور خاصی قرار ندارد. اگر آیفون 6 شما لاک اپراتور خاصی باشد فقط با سیم کارت همان اپراتور قابل استفاده خواهد بود و برای استفاده از گوشی در ایران و با اپراتورهای داخلی باید آیفون را آنلاک کنید.

انجام این کار با صرف هزینه ناچیزی در شعب ما امکان پذیر خواهد بود. عموما آیفون‌هایی که به عنوان هدیه از خارج کشور برای افراد ارسال می‌شوند با اینگونه مشکلات رو به رو هستند. اگر آیفون لاک باشد، امکان روشن شدن کامل و استفاده از گوشی مقدور نخواهد بود.

اطمینان از لاک نبودن آیفون

 

اطمینان از رجیستر و فعال بودن آیفون

در خیلی از موارد دیده شده که اختلال‌های آنتن دهی آیفون‌ها ناشی از مشکلات رجیستری و فعال نبودن دستگاه بوده است. بنابراین مطمئن شوید که گوشی آیفون 6 شما رجیستر شده و فعال است. در غیر این صورت بروز اختلال در آنتن دهی سیم کارت  کاملا طبیعی خواهد بود. برای بررسی این موضوع می‌توانید از سامانه همتا استفاده کنید.

 

خارج کردن و نصب مجدد سیم کارت

اکثر اوقات خارج کردن و نصب مجدد سیم کارت مشکلات آنتن دهی گوشی و پریدن سیگنال آن را برطرف می‌سازد. بنابراین انجام این کار و همچنین ریستارت کردن آیفون 6 را هم به عنوان یک راه حل در دستور کار قرار دهید و آن را امتحان کنید.

 

اطمینان از سلامت سیم کارت

اگر دائما با عبارت No Service مواجه می‌شوید یا آیفونتان روی گزینه Searching گیر می‌کند، احتمال دارد که مشکل از سیم کارت شما باشد و اصلا به آیفون مرتبط نشود. جهت بررسی این امر سیم کارت خود را در یک گوشی دیگر تست کنید یا یک سیم کارت دیگر را در آیفون خود نصب نمایید. طبیعتا اگر سیم کارت دوم در آیفون کار کند یا سیم کارت اول در گوشی دیگر هم کار نکند، مشکل از سمت آیفون نیست. باید سیم کارت خود را تعویض کنید.

ریست تنظیمات شبکه آیفون

 

آپدیتIOS  

همیشه سعی کنید جدیدترین نسخه سیستم عامل iOS را روی آیفونتان نصب کنید تا بهترین بازخورد را از آن دریافت کنید. در برخی مواقع آپدیت سیستم عامل می‌تواند اختلال‌هایی مثل مشکل عدم آنتن دهی در آیفون 6 را برطرف سازد. برای نصب جدیدترین آپدیت‌های سیستم عامل iOS به مسیر Settings > General > Software Updates بروید و در صورت وجود آپدیت جدید آن را دانلود و نصب کنید. به منظور نصب آپدیت iOS می‌توانید از نرم افزار آیتیونز (iTunes) هم کمک بگیرید.

 

تغییر دستی سرویس دهنده سیم کارت

  • به مسیر Settings > Carriers بروید و علامت گزینه Automatic را بردارید تا حالت خودکار شناسایی سرویس دهنده سیم کارت غیر فعال شود.
  • کمی منتظر باشید تا گوشی آیفون جستجوی لازم را انجام داده و لیست شبکه‌های سیم کارت در دسترس را به شما نمایش دهد.
  • در مرحله بعد از لیست اپراتور سیم کارت خود را انتخاب نمایید و کمی منتظر باشید تا اتصال به آن انجام شود.
  • اگر اتصال به اپراتور شبکه با موفقیت انجام شد و گوشی روی Searching یا No Service گیر نکرد، می‌توانید دوباره گزینه Automatic را فعال کنید.

 

ریست تنظیمات شبکه آیفون

اگر روش‌های قبلی در رفع مشکل عدم آنتن دهی در آیفون 6 واقع نشدند توصیه می‌کنیم که:

  • تنظیمات شبکه گوشی آیفون 6 خود را به طور کامل ریست کنید. بدین منظور وارد مسیر Settings > General > Reset شوید و گزینه Reset Network Settings را انتخاب کنید.
  • پسورد گوشی آیفون خود را وارد کرده و با ریست شدن تنظیمات نتورک یا شبکه موافقت به عمل آورید.
  • بعد از ریست کردن این تنظیمات دوباره اتصال آیفون به شبکه سیم کارت را بررسی کنید.

ریست تنظیمات شبکه آیفون

 

ریستور بکاپ قدیمی در تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6

اگر گوشی آیفون 6 شما قبلا با مشکل و اختلال در آنتن دهی مواجه نبوده و احساس می‌کنید به تازگی به مشکلات این چنینی همراه شده است، توصیه می‌کنیم:

  • یک فایل بکاپ قدیمی را روی دستگاه ریستور کنید.
  • نحوه آنتن دهی گوشی در این شرایط را بررسی نمایید.
  • به منظور ریستور بکاپ هم می‌توانید از اپلیکیشن‌های آیکلود (iCloud) و هم از آیتیونز (iTunes) استفاده کنید.

 

ریست تمام اطلاعات (فکتوری ریست)

آخرین آپشن نرم افزاری که پیش رویتان قرار دارد و می‌توان از آن به عنوان آخرین راه حل جهت تعمیر عدم آنتن دهی آیفون 6 استفاده کرد مربوط به ریست تمام اطلاعات دستگاه و بازگرداندن آن به حالت پیش فرض کارخانه می‌شود. برای انجام این کار وارد مسیر Settings > General > Reset شوید و گزینه Erase All Content and Settings را انتخاب نمایید. پسورد آیفون خود را وارد کنید و با ریست شدن اطلاعات دستگاه موافقت به عمل آورید.

چند دقیقه منتظر باشید تا ریست دستگاه انجام شود و مراحل راه اندازی اولیه را طی کنید. حالا عملکرد سیم کارت خود را بررسی کنید. احتمالا بدون مشکل اتصال سیم کارت برقرار می‌شود. اگر تمام این راه حل‌ها را انجام دادید و مشکل عدم آنتن دهی آیفون 6 شما حل نشد باید به سراغ راه حل‌های سخت افزاری برویم. هرچند بهتر است گوشی آیفون 6 خود را به مراکز ما بسپارید تا عیب یابی آن را به صورت رایگان برای شما انجام بدهند.

ریست تمام اطلاعات (فکتوری ریست)

 

حل مشکل no service در آیفون 6

به صورت کلی دلیل اختلال در آنتن دهی آیفون در اغلب مواقع از بیس باند است. آی سی بیس باند در واقع واحد پردازش اطلاعات شبکه است و مدیریت داده‌ها در این بخش از گوشی انجام می‌شود. طبیعی است که هرگونه اختلال در پردازش آن سبب قطع ارتباط کاربران گوشی با شبکه‌های مخابراتی می شود.

همچنین مشکل آنتن دهی آیفون 6 در برخی از موارد نادر ممکن است به دلیل تغییر تنظیمات ساده مانند رفتن به حالت هواپیما ایجاد شود و یا برخی موارد، مشکل از شبکه مخابراتی است. در این حالت به آسانی می‌توان تنظیمات گوشی خود را بدون نیاز به مراجعه به مراکز تعمیر گوشی و پرداخت هزینه اصلاح کنید.

اگر با موارد فوق مشکل شما حل نشد باید به سراغ بیس باندها برویم. خرابی بیس باند می‌تواند دلیل اصلی مشکل آنتن دهی گوشی آیفون باشد و باید تعمیر و یا در نهایت تعویض شود. واحد تعمیرات گوشی آیفون شعب ما به لطف متخصصان حرفه‌ای و با تجربه به همراه تجهیزات و ابزارهای حرفه‌ای گوشی شما را به صورت رایگان عیب یابی می‌کنند . پس از تشخیص و پیدا کردن ریشه مشکل، نسبت به رفع مشکل No Service شدن آیفون شما اقدام کرده و با کم‌ترین هزینه و در اسرع وقت، مشکل آن را برطرف خواهند کرد.

 

هزینه تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6

درست است که آیفون 6 از گوشی‌های خوش دست و پر طرفدار به شمار می‌رود و طبیعتا قطعاتی که در آن بکار رفته‌اند هم کیفیت ساخت بالا و هم قیمت بالایی دارند.

در مقابل خوشبختانه باید بگوییم که هزینه تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 خیلی گران نیست و به همین دلیل اصلا نگران هزینه و اجرت آن نباشید. همانطور که پیش‌تر گفتیم نیز نرخ و اجرت تمامی تعمیرات شعب ما بر اساس مصوبه اتحادیه تعمیرکاران موبایل تهران است.

ما نه تنها درخواست قیمت بالاتری از این نرخ را نمی‌کنیم بلکه گاها هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید از نرخ مصوبه پایین‌تر است. در نتیجه خیلی نگران هزینه تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 خود نباشید.

همچنین اگر می‌خواهید تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 شما با کمترین قیمت ممکن انجام دهید، توصیه می‌کنیم از خدمات تعمیر آیفون ما در شعب مختلف کمک بگیرید.

 

زمان مورد نیاز برای تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6

برخلاف ذهنیت اکثر افراد، تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 تاپل پروسه‌ای طولانی و زمانگیر را به همراه دارد و باید روند آن بسیار دقیق و با حوصله انجام شود. جهت تعمیر و گاها تعوبض آی سی و بیس باندها باید به شدت دقت کرد.

انجام این نوع تعمیرات نیاز به مهارت بالا و تخصص زیادی دارد. بنابراین اصلا تصور نکنید که تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 کار ساده‌ای است و ظرف چند دقیقه انجام می‌شود.

هرچند ما منکر این نمی‌شویم که تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 برای تعمیرکاران حرفه‌ای حوزه تعمیر گوشی موبایل آیفون بسیار زمان کمتری می‌برد. البته در نظر داشته باشید مورد دیگری که در زمان مورد نیاز برای تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 نقش دارد؛ مربوط به نوع مشکل و خرابی که در سوکت شارژ گوشی می‌شود.

اگر می‌خواهید تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 و یا کلیه تعمیرات آیفون 6 شما در سریع‌ترین زمان ممکن انجام گیرد، توصیه می‌کنیم از خدمات و سرویس تعمیرات گوشی آیفون در شعب مختلف ما استفاده کنید.

نکته:

در نظر داشته باشید برای تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 نباید به هیچ وجه به هر تعمیرکار و مرکزی اعتماد نکنید. از مسائل مهمی که باید به آن توجه کنید این است که برای تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 یا انجام هر نوع تعمیر دیگری به هیچ عنوان تعمیر این گوشی‌ها را به دست افراد کم تجربه بسپارید.

تک تک قطعاتی که در گوشی آیفون 6 اپل بکار رفته‌اند قیمت بالایی دارند و بروز مشکل در هر یک از این قطعات می‌تواند ضرر قابل توجهی را به شما وارد کند. متاسفانه در خیلی از مواقع دیده شده که تعمیرکاران کم تجربه با انجام تعمیرات اشتباه در حین تعمیر گوشی به قطعات سالم گوشی آن‌ها نیز آسیب می‌زنند و بدین ترتیب ضرر بیشتری را به مشتری وارد خواهند کرد.

متاسفانه مشتری در این شرایط به راحتی نمی‌تواند متوجه خرابی قطعات دیگر شود و گاها هزینه‌های اضافه‌ای را برای اقدامات اشتباهی که تعمیرکار انجام داده است پرداخت می‌کند. درنتیجه به هیچ وجه برای تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 خود به تعمیرکاران ناشناس و کم تجربه مراجعه نکنید.

زمان مورد نیاز برای تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی

ویژگی‌های تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 در شعب امداد موبایل

با خدمات تعمیر آیفون مراکز ما می‌توانید با اطمینان کامل تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 اپل را انجام دهید. تکنسنین‌های شعب مختلف ما افراد با تجربه و حرفه‌ای هستند که در حوزه تعمیرات آیفون متخصص هستند. بنابراین خیال شما از بابت کیفیت تعمیری که توسط کارشناسان امداد موبایل صورت گرفته توسط تکنسین ‌های شعب امداد موبایل دارای گارانتی هم خواهند بود که این گارانتی در حین تحویل دادن گوشی به مشتری در اختیارش قرار داده می‌شود.

چرا نباید تعمیر و حل مشکل no service در آیفون 6 را به هر تعمیرکاری سپرد؟

تعمیر آی سی و بیس باند گوشی‌های‌ موبایل هوشمند تقریبا حساس‌ترین تعمیری است که روی این گجت‌ها انجام می‌شود. بنابراین واضح است که انجام این تعمیر نباید به هر تعمیرکاری واگذار شود.

تعمیرکاری که قرار است اقدام به تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 کند باید به طور کامل با نحوه بررسی، تست و تعمیر مدارهای الکترونیکی آشنا باشد. همچنین باید بتواند برد گوشی را عیب یابی کند.

متاسفانه اغلب تعمیرکاران موبایل در بازار آزاد اصلا توانایی و شایستگی انجام این کار را ندارند و فقط به مشتری پیشنهاد تعویض آیسی و بیس باندها را می‌دهند. در مقابل شاید بتوان با دیباگ کردن مشکلات نرم افزاری تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 را انجام داد.

از طرف دیگر در برخی مواقع هم دیده شده که تعمیرکار هزینه تعویض آی سی و بیس باند را از مشتری دریافت کرده و سپس گوشی را برای تعمیر به یک تعمیرکار مجرب دیگر جهت دیباگ نرم افزاری سپرده است.

هزینه تعمیر بیس باند ایفون 6

هزینه تعمیر بیس باند ایفون 6 بسته به میزان آسیب دیدن مدار مربوط به بیس باند و آنتن دستگاه می تواند متفاوت باشد. هزینه رفع مشکل عدم سرویس دهی آیفون 6 چیزی حدود 380 هزار تومان است. البته این موضوع را در نظر داشته باشید که مراکز تعمیر گوشی موبایل بسته به انصاف و مهارت خودشون این مبلغ تغییر می کند.

مجموعه امداد موبایل مفتخر است که مشکل بیس باند ایفون 6 شما را در اسرع وقت و با به صرفه ترین قیمت حل کند.

سخن پایانی

با توجه به دلایلی که در این مقاله ذکر شد، به هیچ عنوان نباید تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 را به هر تعمیرکاری واگذار کنید.

همچنین در برخی مواقع دیده شده که کم تجربگی تعمیرکار باعث می‌شود تا علاوه بر اینکه قطعات معیوب اولیه تعمیر نشدند، بلکه قطعات دیگری هم معیوب شوند و عملا تعمیرکار آسیب بیشتری به گوشی و مادربرد وارد شود.

این قبیل اتفاقات در بازار آزاد و فروشگاه‌های غیر معتبر به شدت رخ می‌دهد. به علاوه در نظر داشته باشید که هیچ فروشگاه خوشنامی اعتباری را که در طول چند سال با سختی کسب کرده‌ است را قربانی سود این کارها کند. پس به هیچ عنوان تعمیر و حل مشکل no service در آیفون 6 خود را به هر تعمیرکاری واگذار نکنید.

اگر می‌خواهید یک تعمیر و تعویض کاملا تخصصی و حرفه‌ای روی گوشی آیفون 6 شما صورت گیرد، توصیه می‌کنیم از خدمات امداد موبایل کمک بگیرید. تعمیراتی مثل تعمیر و رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6 در این مرکز با استفاده از جدیدترین متدها، تجهیزات و به دست خبره‌ترین کارشناسان انجام می‌شود.

به اشتراک بذارید

تعمیرات گوشی آیفون

قطعات، آموزش و هزینه

تعمیرات گوشی سامسونگ

قطعات، آموزش و هزینه

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *