تعمیر آیفون 6 آب خورده

تعمیر آیفون 6 آب خورده

تعمیر آیفون 6 آب خورده و به صورت جامع‌تر تعمیر همه محصولات اپل به تکنسین‌های مسلط به گوشی‌های آیفون و ابزار‌های به روز نیازمند است. صاحبان دستگاه‌های اپل به ویژه آیفون، برای انجام تعمیر آیفون به زحمت زیادی می‌افتند.

این موضوع بیشتر به علت نبود نمایندگی رسمی شرکت اپل و انتخاب مکان نامناسب برای تعمیر آیفون رخ می‌دهد. تعمیر قطعات آیفون مثل هر برند دیگری کاملاً تخصصی و پیشرفته است و نیاز به افراد متخصص در این حوزه دارد. از طرفی این نوع تعمیرات باید با گارانتی گوشی موبایل همراه باشد تا مشتری را از پرداخت هزینه‌های سنگین معاف کند.

هدف اصلی از نگارش این مقاله دادن اطلاعات کافی برای تعمیر آیفون 6 آبخورده و نحوه تعمیر آن به علاوه هزینه و مدت زمان انجام این کار است. در این مقاله باید و نبایدهای بعد از آبخوردگی آیفون 6 را به همراه خدمات گروه امداد موبایل را در رابطه با تعمیر آیفون 6 آب خورده بررسی می‌کنیم.

تعمیر آیفون 6 آب خورده

غوطه‌ور کردن آیفون 6 در آب در خیلی از کلیپ‌های ویدئویی نشان داده شده و گوشی آیفون 6 اپل هم از اغلب آن‌ها سربلند بیرون آمده است. ولی در واقع انجام این ریسک فقط برای تست ضد آب بودن موبایل مذکور اصلا عقلانی به نظر نمی‌رسد.

با وجود بهره‌مندی آیفون 6 از استاندارد ضد آب در خیلی از موارد دیده شده که این گوشی به دلیل آب خوردگی دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر پیدا می‌کند.

اگر گوشی آیفون 6 شما بنا به هر دلیل با آب در تماس بود یا در آب غوطه‌ور شد، باید سریع و در عین حال خونسرد عمل کنید. در این شرایط بایدها و نبایدهایی وجود دارد که می‌بایست در نظر گرفته شوند.

در ادامه توضیحات دقیق تری ارائه می‌کنیم. به صورت کلی در اولین زمان گوشی آیفون 6 آبخورده را به یکی از شعب ما ببرید. تکنسین‌های بخش تعمیرات آیفون شعب تعمیرات موبایل امداد موبایل در کمترین زمان ممکن تعمیرهای مربوطه را انجام می‌دهند. سپس گوشی شما مانند قبل کار می‌کند و آماده تحویل به شما می‌شود.

تعمیر آیفون 6 آب خورده

بایدها و نبایدهای بعد از تماس گوشی آیفون 6 با آب

  • در اولین قدم سیم کارت، کیس و سایر متعلقاتی که به گوشی متصل است را سریعا از آن جدا کنید.
  • در مرحله بعد با یک پارچه یا حوله مناسب بدنه خارجی آیفون را کاملا تمیز کنید.
  • در نظر داشته باشید که هیچ یک از دکمه‌های فیزیکی گوشی مثل دکمه هوم، پاور و غیره را فشار ندهید.
  • مورد بعدی که باید دقت کنید این است که به هیچ عنوان از سشوار برای خشک کردن بدنه گوشی استفاده نکنید. چرا که باد سشوار می‌تواند منجر به هدایت آب به داخل گوشی و اجزای سخت افزاری آن شود.
  • آخرین نکته نیز این است که اگر آیفون شما خاموش شده به هیچ وجه نسبت به روشن کردن گوشی اقدام نکنید.

علت بروز مشکل بر اثر آب خوردگی در آیفون 6 ضد آب

به صورت کلی آب خوردگی‌های سطحی هیچ مشکلی برای آیفون 6 ایجاد نمی‌کنند. در مقابل اگر آب برای مدت زمان طولانی با این گوشی در تماس باشد ممکن است زمینه ساز بروز مشکل در دستگاه شما شود. در نظر داشته باشید که تماس یک قطره آب با مدارهای داخلی آیفون 6 یا هر گوشی دیگر برای از کار انداختن قطعات سخت افزاری دستگاه کافی خواهد بود. اپل برای اینکه آیفون 6 را ضد آب کند، در لبه‌های قاب گوشی لاستیک‌های آب بندی را تعبیه کرده است.

اگر آیفون 6 برای تعمیر به دست تعمیرکار سپرده شود، این لاستیک‌ها در اثر تلاش تعمیرکار برای باز کردن قاب گوشی از بین خواهد رفت و بدین ترتیب آیفون 6 تعمیر شده خاصیت ضد آب خود را از دست می‌دهد. در نتیجه در اغلب موارد آیفون 6 که قبلا به دست تعمیرکاران سپرده شده باشد، در اثر تماس با آب دچار مشکل می‌شود و نیاز به تعمیر پیدا می‌کند.

تعمیر آیفون 6 آب خورده

شانس تعمیر آیفون 6 آب خورده چند درصد است ؟

اصلی‌ترین دغدغه کاربران پاسخ به این سوال است. به صورت کلی جواب آن به شرایط و میزان آسیبی دارد که در اثر آب خوردگی به گوشی آیفون 6 وارد شده است بستگی دارد.

به عنوان مثال اگر آب به صورت سطحی با گوشی در تماس بوده باشد و گوشی آیفون قبلا به دست تعمیرکاری سپرده نشده باشد، مطمئن باشید مشکلی برای دستگاه پیش نخواهد آمد. از طرفی اگر آب خوردگی عمیق باشد یا مثلا آیفون 6 در آب غوطه‌ور شده باشد، بازه زمانی که گوشی در آب فرو رفته و همچنین این موضوع که گوشی قبلا این گوشی تعمیر شده باشد یا خیر مستقیما بر روی افزایش یا کاهش شانس تعمیر آیفون 6 آب خورده مورد نظر تاثیرگذار خواهد بود.

به طور کلی باید گفت که شانس تعمیر گوشی آیفون 6 آب خورده‌ای که بعد از برخورد با آب به طور خودکار خاموش شده به مراتب کمتر از آیفونی است که بعد از تماس با آب هنوز مشکلی در عملکرد اجزای سخت افزاری آن ایجاد نشده است. البته تکنسین‌های بخش تعمیر گوشی با بررسی و عیب یابی گوشی آیفون 6 آبخورده شما نظر اصلی را می‌دهند.

تعمیر آیفون 8 آبخورده

هزینه تعمیر آیفون 6 آب خورده

بعد از میزان شانس تعمیر آیفون 6 آبخورده مهم‌ترین سوال کاربران به هزینه تعمیر این کار مربوط می‌شود. به صورت کلی باید گفت که هزینه تعمیر آیفون 6 آب خورده هم مانند امید به تعمیر آن دقیقا به شدت آسیبی بستگی دارد که آب به قطعات سخت افزاری گوشی وارد کرده است.

برای نمونه ممکن است آب به مادربرد گوشی آیفون 6 شما نفوذ کرده باشد و در مدارهای داخلی آن اختلال ایجاد کند. همچنین منجر به سوختن برد آیفون 6 شود. طبیعی است که در این شرایط حداقل برد دستگاه باید تعویض شود و تعویض برد می‌تواند تعمیر هزینه‌برداری باشد. در مقابل در شرایط دیگر ممکن است آب فقط به دکمه ولوم یا پاور گوشی آسیب زده باشد که در این شرایط مطمئنا هزینه تعمیر آیفون 6 آب خورده کاهش چشم گیری می‌یابد.

بنابراین برای تشخیص هزینه تعمیر آیفون 6 آب خورده حتما باید گوشی را به طور دقیق توسط تکنسین‌های بخش تعمیر گوشی آیفون شعب امداد موبایل مورد بررسی قرار گیرد. در مرحله بعد با شناسایی قطعات معیوب نسبت به تعویض یا تعمیر آن‌ها اقدام شود. شایان ذکر است متذکر شویم که نرخ و اجرت کلی تعمیر گوشی موبایل در شعب مختلف ما بر اساس نرخ مصوبه اتحادیه تعمیرکاران است. همچنین خیال شما راحت باشد که هیچ کدام از شعب ما نرخی بالاتر از این مصوبه را از شما درخواست نمی‌کنند.

تعمیر گوشی آیفون 6 آبخورده چقدر طول می‌کشد ؟

این روزها تلفن‌های همراه فارغ از نوع و مدل آن تبدیل به یکی از لوازم حیاتی برای ادامه زندگی شده است. کار و تحصیل عده زیادی از افراد بسته به تلفن همراهشان است. در شعب امداد موبایل گروه تعمیر اپل آیفون با در نظر گرفتن این امر تعمیر گوشی آیفون 6 آبخورده و سایر تعمیرات مربوط به گوشی آیفون را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهند.

در نظر داشته باشید زمان مورد نیاز برای تعمیر هر بخش متفاوت است و علاوه بر آن بسته به تعداد سفارشات آن روز نیز دارد. البته زمانی که شما برای عیب یابی و تعمیر گوشی آیفون خود مراجعه می‌کنید؛ زمان حدودی تعمیر را به شما اعلام می‌کنیم و به آن پایبند هستیم.

به اشتراک بذارید

تعمیرات گوشی آیفون

قطعات، آموزش و هزینه

تعمیرات گوشی سامسونگ

قطعات، آموزش و هزینه

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *