تاثیرات کرونا بر بازار تعمیرات موبایل

تاثیرات کرونا بر بازار تعمیرات موبایل

Relevant textual alternative to the post content image

 
 
گوشی تلفن همراه یکی از آلوده ترین وسایل شخصی می باشد که بیشترین کاربرد را در طی روز دارد . امروزه به دلیل شیوع بیماری کرونا تمیز کردن آن یکی از دغدغه های روزمره مردم شده است .
بازار تعمیرات موبایل در این چند ماه اخیر به دلیل مسئله ی ضد عفونی کردن غیر اصولی گوشی های تلفن همراه بسیار داغ شده است .
در این چند وقت گذشته متخصصین تعمیرات موبایل گفته اند که مراجعه ی مردم به دفاتر تعمیرات موبایل به دلیل ضد عفونی کردن غیر اصولی گوشی های تلفن همراه بسیار زیاد شده است . همین امر سبب شده است که این مقاله را در راستای ضد عفونی کردن اصولی گوشی تلفن همراه و مراجعه کمتر به مراکز تعمیرات موبایل منتشر کنیم
 

.طبق اطلاعاتی که یک مرکز تعمیرات موبایل از روش ضد عفونی کردن گوشی ها جمع آوری کرده است . شستشوی گوشی به منظور تمیز کردن آن با آب ، کاری بسیار غلط می باشد .

 
در زمان وجود بیماری کرونا چرا باید گوشی ها را تمیز کنیم ؟
یکی از وسایلی که می توان گفت به طور مداوم از آن استفاده می کنیم گوشی تلفن همراه می باشد . طی روز ما با گوشی تلفن همراه تماس میگیریم ، چت می کنیم ، عکس می گیریم ، بازی می کنیم و ... اما این دوست همیشگی ما یکی از آلوده ترین وسایل مورد استفاده می باشد که محققان می گویند آلودگی گوشی تلفن همراه حتی از یک سرویس بهداشتی بیشتر است .
اما برای اینکه از این آلودگی ها به دور بمانیم پزشکان دستور ضد عفونی کردن گوشی ها را به خصوص در شرایط اخیر و وجود ویروس جدید کرونا داده اند که باید با توجه به دستورات و روش های صحیح گفته شده توسط متخصصین تعمیرات موبایل آن را ضد عفونی کنیم .
چند مورد از روش های غلط ضد عفونی کردن از دید مراکز تعمیرات موبایل:
 از اسپری کردن الکل یا آب یا مواد ضد عفونی کننده به طور مستقیم با گوشی خودداری کنید .
به گفته ی بسیاری از مراکز تعمیرات موبایل زمانی که گوشی تلفن همراهتان داغ می باشد آن را ضد عفونی نکنید .
برای خشک کردن گوشی تلفن همراهتان از دستمال های ضخیم استفاده نکنید . بسیاری از مراکز تعمیرات موبایل می گویند ال سی دی گوشی ها به راحتی می توانند دچار خش خوردگی شوند .
 از به کار بردن ضد عفونی کننده دست ، محلول آب و الکل ، سرکه ، شیشه پاکن ، استون ، آرایش پاکن به منظور پاک کردن گوشی خودداری کنید .
 سوال بسیاری که مردم از مراکز تعمیرات موبایل می پرسند این است که آیا هنگام وصل بودن گوشی به پریز برق می توان آن را ضد عفونی کرد یا نه ! قطعا پاسخ آن ها خیر است .
نحوه ی صحیح ضد عفونی کردن کاور تلفن همراه به گفته ی یکی از با سابقه ترین مراکز تعمیرات موبایل به نام امداد موبایل این است که کاور تلفن همراه از خود گوشی های تلفن همراه کثیف تر می باشند و باید آن را هم تمیز کرد .
حالا چگونه کاور گوشی تلفن همراهمان را تمیز کنیم ؟
کاور را از گوشی تلفن همراه خود جدا کنید .
آن را در ظرفی قرار دهید و روی آن را با آب گرم پر کنید .
 چند قطره مایع ظرف شویی به آن اضافه کنید .
بگذارید دقایقی در ظرف با محتوای مایع ظرف شویی بماند .
برای تمیز کردن آن از یک اسکاج نرم یا یک دستمال استفاده کنید .
سپس آن را آبکشی کنید .
آن را با دستمال خشک کنید .
آن را در معرض هوا بگذارید تا کاملا خشک شود و هیچ رطوبتی باقی نماند .
به گزارش امداد موبایل که یکی از بهترین مراکز تعمیرات موبایل می باشد . روش اصولی ضد عفونی کردن گوشی تلفن همراه هم به شکل زیر شرح داده شده است .
ابتدا اطمینان حاصل کنید که گوشی تلفن همراهتان به شارژر وصل نیست .
قبل از ضد عفونی کردن گوشی تلفن همراه آن را خاموش کنید .
 از یک دستمال بسیار نرم یا دستمال میکروفایبر که به الکل آغشته شده است استفاده کنید .
پشت و روی گوشی خود را با دستمال آغشته به الکل ضد عفونی کنید .
با یک دستمال دیگر آن را خشک کنید .
نکته * دستمال را در الکل غوطه ور نکنید .
نکته * در صورت استفاده از الکل لازم به خشک کردن آن نیست زیرا الکل فرار می باشد .
 
مواردی که به علت ضد عفونی نکردن صحیح سبب می شود به تعمیرات موبایل مراجعه کنید :
 استفاده زیاد از الکل و سوختگی صفحه نمایش
از کار افتادن یا سوختن میکروفون یا بلندگو ها
باد کردن باتری ها
 خراب شدن برد گوشی  
مشکل در شارژ شدن گوشی تلفن همراه و یا عدم شارژ شدن آن
اختلال در دوربین گوشی یا تاری آن

نکات گفته شده توسط مجموعه تعمیرات امداد موبایل
راه حل جلوگیری از سوختن گوشی تلفن همراه هنگام برخورد با آب از زبان متخصصین تعمیرات موبایل :
اگر گوشی شما با آب برخورد زیادی کرد نگران نباشید و سریعا اقدام به خاموش کردن گوشی تلفن همراه خود کنید و اگر امکان خارج کردن باتری از گوشی را دارید آن را سریعا خارج کنید . باید بدانید از نظر متخصصین تعمیرات موبایل سشوار کشیدن و یا قرار دادن در برنج نمی تواند از بروز مشکل جلوگیری کند پس باید گوشی خود را به دست متخصصین تعمیرات موبایل بسپارید .
 همچنین اگر مایل نبودید از الکل استفاده کنید می توانید آب مقطر و سرکه سفید را جایگذین الکل کنید . اگر از هر کدام به اندازه 50 درصد مخلوط کنید می توانید یک ضد عفونی کننده داشته باشید اما بهترین محلول ضد عفونی که کمترین آسیب را به گوشی می رساند الکل می باشد .
 اما به یاد داشته باشید که هر چقدر هم که گوشی های تلفن همراه خود را ضد عفونی کنید باز هم گوشی تلفن همراه یکی از آلوده ترین ابزار در دسترس می باشد . پس به هنگام صحبت با گوشی تلفن همراه مواظب باشید که آن را سمت دهان خود نبرید . به این نکته نیز توجه کنید به هنگام استفاده از لوازم جانبی گوشی تلفن همراه مانند هندزفری حتما از ضد عفونی کردن آن هم غافل نشوید .
 در این مقاله به بررسی چگونگی تمیز کردن گوشی تلفن همراه پرداختیم و بهترین راه کار های ضد عفونی کردن گوشی تلفن همراه را از نظر متخصصین تعمیرات موبایل آموختیم .

ارسال نظر

نظرات